संगम घर्तीमगर/बागलुङ, असार २७
लामो समय देखि अमेरिकामा रहँदै आएका कलाकार अमर थापाको तीज गित ‘घर छोडेर जा’ को बिहीबार विमोचन गरिएको छ । बागलुङ काठेखोला गाउँपालिका—१ पाला घर भई अमेरिकामा बस्दै आएका थापाले जन्मघर फर्केको बखत पारेर उक्त गित बजारमा ल्याएका हुन् ।

ह्वाईट नेपाल प्रोडक्सन हाउस मार्फत सार्वजनिक गरिएको उक्त गितमा श्रीमान श्रीमतीबीचको झगडालाई मुख्य विषयवस्तु बनाईएको छ । ‘समाजमा विभीन्न कारणले श्रीमान श्रीमतीबीच उत्पन्न हुने विवादलाई व्यङ्ग्यात्मक र हँसिलो पारामा गितमा प्रस्तुत गर्ने प्रयास गरेका छौं,’ गित विमोचन कार्यक्रममा कलाकार थापाले भने,‘यो गितलाई अमेरिकाको न्यूयोर्क र नेपालका विभीन्न ठाउँमा छायाँङ्कन गरेका छौं । रमाईलो तरिकाले भिडीयो प्रस्तुत गर्ने हाम्रो प्रयास छ ।’

कार्यक्रममा पत्रकार महासंघ बागलुङका अध्यक्ष दिल शिरीष, सचिव राम थापा, लेखक दिल निशानी मगरले विदेशको भूमिमा रहेर पनि नेपाल गितसंगित र कलाकारिता प्रतिको लगाव सराहनिय भएको बताए । रामु विरहीको शब्द संगितमा तयार गितमा कलाकार देब शाहनी र मनु वनले आवाज दिएका छन् ।
गितको भिडीयामा विभीन्न स्क्याण्डल मार्फत चर्चामा आईरहने मोडल तिर्सना बुढाथोकीसंगै स्वयं अमर थापा र बिनु कार्कीले अभिनय गरेका छन् । अमर थापा र रामु विरहीले निर्देशन गरेका भिडीयोका छायाङ्कन टेक पुन, सुनिल घर्ती र बसु न्यौपानेले गरेका छन् । गित ह्वाईट नेपाल युट्युव च्यानल मार्फत सार्वजनिक गरिएको छ ।

SHARE